איך לשמור על עור הפנים ובכלל?

שאלת השאלות – איך שומרים על עור פנים חלק, מתוח וצעיר?

אנחנו מתבגרים ומתקדמים עם הגיל (המילה הזדקנות לא באה בחשבון), מן הסתם חלים שינויים בגוף, במראה העור ותווי הפנים.

כמו כל שערה לבנה בשיער, עדיף הוא לקבל הכול באהבה ולמצוא את הדרך הנכונה לשיפור.

אני מברכת את העידן בו אנחנו חיים. 2017 ממשיכה עם חידושים ופיתוחים עולמיים שהם מבחינת פריצת דרך בכל הקשור לשיקום העור והניראות החדשה שלו.

הטיפולים הקוסמטיים והרפואיים באים לשפר את מראה העור ולהאט את קצב ההזדקנות. הם מסוגלים ומפותחים טכנולוגית לייעוד הזה.

יש לזכור, שטיפול מונע עדיף על טיפולי כיבוי שריפות וההתמדה מעל כולם חשובה.

טעות לחשוב שריצה לרופא להזרקות או מתיחת עור תעזור למראה. למה זו טעות?

הרופא בשום דרך אינו מטפל בעור, הוא כן מזריק וממלא קמטים או מותח, אבל עור יפה בריא ובוהק, ללא פיגמנטציות או נימי דם או חיוורון ועייפות, על זה רק הקוסמטיקאית המקצועית מטפלת ובשילוב טכנולוגיות עדכניות, מראה העור ישופר משמעותית והעור יחזור לזוהר הטבעי שלו ולמוצקות שלו.

מהם הסימנים לעור בוגר, נורות האזהרה שבגינם עלינו לפעול כמעט מיידית.

ראשית, לפני שרצים לרופא ונופלים לסכין המנתחים, לטיפולים קוסמטיים עמוקים או כירורגיים, חשוב שנדע לראות ולאבחן את אותם סימנים או תופעות המבשרים על פגיעה בעור שהם אותם סימנים להזדקנות והתבגרות מואצת של העור.

אז לפני שנצא בהכרזות כמו  ״אני כבר אעשה ניתוח וזהו״ או  "לפנים שלי רק ניתוח יעזור"  "אני אמלא את הקמטים ולא ייראו את העייפות שנפלה על מראה העור"  "זו הגנטיקה"

אז מה מעידים סוגי הקמטים? ואיך נשמור ונטפח את העור?

 • קמטי צדודית (מניפת) העין , שנוי בטונוס (מתח) השריר.
  יש לטפל בהזרקות כמו בוטוקס. פגיעה ברקמות החיבור, דבר המוביל לרפיון.
  הטיפול קוסמטי וחיצוני לחלוטין , פילינגים מותאמים , מלווה בתכשיר ביתי לחידוש העור וחייב על בסיס קבוע. תכשירים בעלי הרכב פעיל המעודד ייצור חלבוני במבנה העור
 • קמטי מימיקה הנגרמים לאחר הפעלת יתר של שרירי הבעה וזה לא רק עניין של גיל.
  יש לטפל בהזרקת בוטוקס וכשנזכרים לטפל מאוחר אז נוספים שם גם שברים ברקמה המחייבים גם הזרקת חומרי מילוי . במקביל וללא הפרדה, טיפול קוסמטי מתקדם משולב טכנולוגיות שיישמר את פעילות המילוי לאחר ההזרקה. כל טיפול שיבוצע בנפרד יהיה לוקה בחסר.
 • גשר האף , ירידה בצפיפות העצם, הטיפול הוא ניתוח קוסמטי להרמת צדי הגבה . מימיקה מרובה.
  יש לטפל בהזרקת חומרי מילוי, יש לציין שהטיפול רק יטשטש במידה מסוימת ולרוב הבעיה היא הירידה בצפיפות העצם שאינה ברת תיקון , משולב טיפול קוסמטי בליווי גלי רדיו למיצוק והידוק העור.
 • צניחת עפעפיים כתוצאה מגרביטציה , ירידה בכמות השומן התת עורי (בשכבת ההיפודרמיס, התרחבות ארובת העין בעקבות ירידה בצפיפות העצם – דבר המוביל לשקיעת רקמות העור פנימה .
  יש לטפל ע"י ניתוח כירורגי להסרת עור עודף . לאחר 90 יום התחלת טיפולים משקמים, בליווי גלי רדיו , לייזר, גלי קול מלווים בהחדרות  ויטמינים ומינרלים.
 • אפרוריות / כהות בעפעף התחתון. הנגרמים כתוצאה ממבנה שקוע המוביל לצל / שבירת כלי דם עדינים והתערבבות הפיגמנטים (מלנין , המוגלובין )/עור דק עד כדי השתקפות כלי הדם . לא פעם כתוצאה מפגיעה בזרימת הדם בזמן שינה(מערכת לימפטית), יש לטפל בתכשירים המכילים מרכיבים המחזקים את דפנות כלי הדם , המכילים פפטידים (חלבונים) וכמובן להסתר יש לעדשות שימוש בקונסילר עם גוון אדמדם.
 • שקיות תחת העיניים או בצקות (שקיות) נגרמים כתוצאה מחוסר הזנה וניקוז פסולת תקינים , התגבשות רקמת שומן . במקרה של בצקות יש לטפל בתכשירים  להזנה וחיזוק דפנות כלי הדם , עיסויים לניקוז לימפתי .במקרה של הצטברות שומן – ניתוח כירורגי לשאיבת השומן העודף .
 • קמטוטים ומרקם לא אחיד הנגרמים מנזקי השמש – הרס הרקמות והחלבונים המבניים ע"י קרני הUV- , הפחתת קצב התחדשות התאים בעקבות השמש / הגיל , ניקוי העור בחומרים אגרסיביים , סטרס, חוסר בלחות ושומנים בשכבת העור החיצונית, חמצון עודף, הזנחה או טיפול לא מתאים.
  יש לטפל בתכשירים המותאמים עי בעל/ת מקצוע כמו קוסמטיקאית, המיועדים לחידוש העור (מבוססים על חומצות ורטינול) חובה לעשות שימוש קבוע בחומצות לתחזוקה נאותה. כמו כן לעשות שימוש בתכשירי לחות  המכילים פקטורי לחות , חומצות שומן , נוגדי חמצון ופפטידים ביוממטים המעודדים ייצור חלבונים מבניים בדרמיס ודגש גדול על שימוש קבוע במסנני קרינה.
  טיפולים קוסמטיים אצל הקוסמטיקאית כמו פילינגים , טיפולי מזו תרפיה , גלי רדיו, אולטרא-סאונד ועוד …
 • קמטים מריונטה מצידי האף לכוון הפה מטה.
  קמט המתחיל מצדי האף ומתחבר תחת הסנטר , החלקים הבולטים יותר הם מצדי האף עד לחיבור השפתיים .
  נגרמים כתוצאה מגרביטציה , מימיקה , ירידה בצפיפות עצמות הגולגולת , ירידה ברקמת השומן התת עורי -הזדקנות טבעית .
  יש לטפל מיד בתחילת הופעת הקמט ואין להזניח. במידת הצורך להזריק חומר מילוי.  
  במקרה של קמט ותיק, הטיפול בהזרקות ישנה את מבנה הפנים בצורה לא מחמיאה , יש לוודא שאנחנו לא מגזימות בהזרקות יתר, המראה הופך להיות פתטי ולא מחמיא, מתוח מידי או נפוח מידי. כל תווי הפנים משתנים עד שלא פעם אנחנו לא מזהים את אותן הפנם.

הטיפול הנכון לגיל הבוגר הוא ניתוח כירורגי קל להרמה סבירה והחזרת הדינמיקה למראה הפנים. במקביל טיפולים נכונים וייעודיים לבעיה כגון זו, הוא הפתרון היפה והטוב לתווך הארוך במיוחד. שילוב טכנולוגית המסוגלות לטפל בכל שכבות העור.

לא פעם התיחסתי לחשיבות שבטיפול בעור על כל שכבות העור במקביל. רק בטיפול סינרגטי נצליח להפעיל את השרירים לפעילות וחידוש רקמות החיבור. טיפולי החדרת ויטמינים ומינרלים, אותם אלה שכבר אינם מסופקים לנו באופן טבעי בגיל הבוגר, שימוש בפפטידים ותאי גזע. הם אלה  אבני הבניין של העור.

כמו שאמרתי, לעור 3 שכבות ועלינו לטפל בשלושתם. הטכנולוגיות המתקדמות חשובות כשכל טכנולוגיה פונה לשכבת עור שונה ומטפלת בבעיות הידועות המזוהות בשכבת עור נתונה. ביחד ובאופן סינרגטי נצליח ליעד אחד שהוא, עור בריא, בוהק הדוק ומוצק. כמובן שידי הקוסמטיקאית, טובות ככל שיהיו או היידע שלה, אינם מספיקים ואינם יכולים לבצע מהפך ושיפור משמעותי בעור הבוגר. לכן שילוב טכנולוגיות, כשכל אחת פונה לשכבת עור שונה, ניתן יהיה לבצע מהפך וכמובן שמירה התוצאות לטווח הארוך.

 • קמטוטים על קו השפתיים נגרמים כתוצאה מתנועות כמו מציצה (יניקה) בזמן עישון או תנועות מימיקה לכווץ השפתיים. גורם לא פחות קירטי הוא שקיעת מבנה הלסת ונפילתו פנימה, שינויים חדים במבנה העצמות.
  הטיפול הוא קוסמטי חיצוני, שיפור מרקם העור ע"י שימוש בתכשירים פעילים לחידוש העור, טיפולים קוסמטיים עוצמתיים , מזותרפיה/ גלי רדיו והחדרות חומרי הזנה ושיקום רפואי וכמובן שילוב במקביל של הזרקת חומרי מילוי.
 • עור עודף בצידי הלסת  הנגרמים מגרביטציה ושינוי במבנה הפנים. יש לבצע טיפול קוסמטי לשיקום, מניעה ושיפור – טיפולים עוצמתיים לחידוש העור ומיצוק העור אצל הקוסמטיקאית, כמובן בשילוב טכנולוגיות מדעיות מתקדמות.
  הטיפול הרפואי (בשלב מתקדם) – ניתוח הסרת רקמה עודפת , הזרקת חוטים (פחות מוצלח)  ובמקביל טיפולים קוסמטיים פארא רפואיים בעזרת טכנולוגיות.
 • נקבוביות פעורות הנגרמות לעור שמנוני שאינו מטופל, התרחבות מבנה הנקבובית בעקבות הצטברות תאי עור מתים שלא נוקזו לעיתים קרובות. טיפול קוסמטי בלבד – שימוש קבוע בתכשיר מחדש , טיפול פנים אצל הקוסמטיקאית אחת לחודש/ חודשיים לניקוי עמוק וחידוש העור.
 • צניחת מבנה הגבה כתוצאה מגרביטציה , ירידה והחמרה בצפיפות העצם.
  טיפול קוסמטי – איפור קבוע המתקן מעט את מיקום הגבה .
  רפואי – ניתוח הרמה צדית של הגבה  ולסיום איפור קבוע.
 • כתמי עור – היפר-פיגמנטציה  – הנגרמים כתוצאה מחשיפה לשמש , חוסר איזון הורמונלי , סטרס , שימוש בתכשירים לוכדי שמש , תרופות ועוד (עוד הרבה) .הטיפול הוא קוסמטי בלבד – פגישת ייעוץ אצל קוסמטיקאית לאבחון סוג הכתמים והתאמת טיפול ביתי יום יומי משולב טיפולים קליניים לחידוש העור -פילינג, קרן אור (לייזר/ IPL).

חשוב:

 1. להימנע מחשיפה מרובה לשמש וכמובן שימוש קבוע במסנני קרינה
 2. ההתמדה והעיקביות חשובה יותר מכל טיפול איכותי יחיד.
 3. טיפול בשיטה סינרגטית כשכל שכבות העור מטופלות  יחדיו.
 4. שתיית מים.

ב ה צ ל ח ה!

אתי וולף קוסמטיקאית מקצועית
אתי וולף קוסמטיקאית מקצועית
תוכן עניינים