טיפול בצלקות בפנים

Feel free

מהי צלקת ואפשרויות הטיפול בצלקות?
צלקת היא למעשה התוצאה הסופית בנראות על העור וחלק משלב ותהליך ריפוי הפצע כשהגוף מנסה לשחזר את שלמות הרקמה, וחוזקה. זהו תפקוד נורמאלי ורצוי לתפקוד העור ומבנהו לאחר שאיזונו הופר ושלמותו למעשה נפגעה ע"י שבירתו בתהליך הפציעה.

שלושה שלבים לריפוי פצע
תהליך דלקתי שנמשך מספר ימים (שבוע לערך)
תהליך ההתחדשות שנמשך שבועיים עד חודש
תהליך הבניה שמתחיל לאחר שלב 2 ויכול להימשך אף שנתיים ויותר עד להחלמה סופית.

לעור 3 שכבות: אפידרמיס – דרמיס – היפודרמיס
הצלקת נגרמת לאחר פגיעה בדרמיס בשכבה האמצעית של העור – שכבה הבנויה מרקמות חיבור (אלסטין וקולגן) וכלי דם. כשהפציעה פוגעת בסיבי האלסטין והקולגן, הגוף אמור לתקן את הנזק ולבנות רקמה חדשה אך היא אינה דומה לרקמה הקודמת בסדר הסיבים. האזור פחות גמיש כפי שהיה בעבר. אמנם הצלקת שונה ובנויה מרקמת חיבור ואינה דומה לקודמתה אך נותנת מענה לאטימות וחדירה של גורמים חיצוניים.

צלקת מוגזמת, קוראת כשישנה הפרה קשה באיזון הטבעי, מה שגורם להתפתחות צלקות מוגבהות מהעור (צלקת היפרטרופית/קלואידית), שייווצרו בעיקר כשהריפוי ארוך מהרגיל כתוצאה מחדירת גופים זרים ומזהמים, נטייה גנטית ובעיות כרוניות.

צלקת קלואידית

נוצרת מיד לאחר הפציעה והיא מתפתחת מעבר לגבולות הפצע המקורי.

זו צלקת שאינה קטנה עם הזמן והמראה אינו ניראה טוב יותר, גם לאחר שנים.

במידה ומטפלים בדלקת קלואידית, יש לדאוג למניעת היווצרות דלקת שתיצור שוב צלקת קלואידית. הטיפול חייב להיות איטי ומדוד ולדאוג לריפוי מהיר ונקי.

Extra
שירותים נוספים

איפור קבוע

שיפור מאפיינים טבעיים בעזרת טכניקות פיגמנטציה ארוכות טווח, ואספקת פתרון ליישום איפור.

אנטי אייג'יינג

מאבק בסימני הזדקנות ע"י טיפולים יעילים ומוצרים ממוקדים המסייעים בהפחתת קמטים, קמטוטים עדינים וקידום עור צעיר.

טיפולי פנים

שיפור ומיצוק מרקם העור, הזנה וניקוי בהתאמה אישית ובשילוב טכנולוגיות חדישות ותכשירים איכותיים לעור

צלקת היפרטרופית

צלקת שנוצרת במקביל לתהליך ריפוי הפצע, שנמשך גם שנה או שנתיים מרגע הפציעה. ישנם מקרים בהם הצלקת קטנה ונסוגה בהליך טבעי. ניתן להבדיל בין צלקת קלואידית להיפרטרופית כשצלקת היפרטרופית גודלת בגבולות הפצע המקורי ולא גידול פרא שיוצא מגבולות הפצע כמו בצלקת קלואידית.

ניתן לטפל בצלקת זו, לאחר שהמקום יחדל להיות פעיל והצלקת תגיע למצב סטטי וצבע העור יהיה דומה לדאר העור הבריא שמסביב לצלקת.

הטיפול בצלקות קלואידיות והיפרטרופיות

בצלקת קלואידית לא ניתן לטפל מחשש להתפתחות ולהישנות צלקת דומה.

בצלקות היפרטרופיות, ניתן לטפל עם השגחה ובמשנה זהירות. לאחר שהצלקת סיימה את תהלך הריפוי הסופי, ניתן לטפל באופן כירורגי או באמצעות טיפול פלזמה, מדכא פרוליפרציה (התרבות ושגשוג תאים ורקמות) של פיברופלסטים ברקמה שעשויה להפחית היווצרות צלקת לאחר הטיפול. הטיפול יהיה בהשגחה במגמה למנוע התפתחות של צלקת שאינה ממש בשליטה מלאה של המטפל/ת. מידע זה יינתן לכל מטופל מבעוד מועד כי אין אפשרות לחזות את התנהגות העור לאחר הטיפול. לכן, יש לבצע טיפול ולהמתין להחלמה וכשהכול עובר חלק ,ממשיכים לטיפול הבא וכך הלאה. מניסיון אישי ומיידע נרכש ידוע כי ניתן בהצלחה יתרה לטפל בצלקות היפרטרופיות.

ישנם טיפולים נוספים בחבישת לחץ ,יריעות סיליקון, הזרקות סטרואידים וחנקן נוזלי.

ניתן לטפל בצלקת זו, לאחר שהמקום יחדל להיות פעיל והצלקת תגיע למצב סטטי וצבע העור יהיה דומה לדאר העור הבריא שמסביב לצלקת.

צלקות אקנה – צלקות שקועות
צלקות מפצעונים מתהוות כאשר פצע עמוק נהיה כל כך מודלק עד שהאנזימים הורסים בהדרגה את אבני הבניין הפנימיות של העור, כמו קולגן ואלסטין. העור מייצר רקמה צלקתית על מנת לרפא את הנזק, אבל התוצאה היא מראה שקוע ולא יפה: אתם מכנים זאת מכתש, רופאי עור קוראים לזה צלקת אטרופית.

הרבה פעמים פצעי הבגרות מותירים אחריהם צלקות וחטטים המלווים את המטופלים/ות לאורך כל חייהם. סחבת בטיפול כמו גם טיפולים שטחיים שאינם יעילים ומפספסים את חלון ההזדמנויות לריפוי ללא צלקות.

כשטיפול הפלזמה הוא היעיל מבין כולם והוא נגיש, אל לנו להישאר ולהשלים עם המצב הקיים. כשהפנים שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו אנחנו נעשה את כל הנדרש בכדי לטפל.

Untitled1_0006_image1(4).jpg

אחד הטיפולים היעילים ביותר לטיפול בצלקות פוסט אקנה, הוא הפלזמה.

כאשר מגיעים למצב שבו בכל זאת מחליטים להגיע לטיפול, הטיפול יתמשך על פני פרקי זמן עד לקבלת תוצאות, כאשר במהלכו המטופל חשוף לתופעות לוואי כמו גלדים למספר ימים ואדמומיות למספר ימים נוסף עד להחלמה. המטפל מעולם לא יוכל לדעת את מספר הטיפולים מראש, הכול תלוי ביכולת ההחלמה של המטופל, מצבו הנפשי (האם נתון תחת לחץ), הגופני והגנטי. מה שבטוח הוא הסבלנות מצד המטופל והמטפל. התוצאות תגענה והמראה החדש יהיה חלק יותר ואסתטי יותר. נטישה באמצע טיפול או חוסר סבלנות אינה תורמת להצלחה ואף מזיקה, אך ביום שהצלקות סולקו, התוצאה היא לתמיד.

טיפול בצלקות בפנים – אתי וולף

כאשר פצע מחלים בצורה לא נכונה, הוא עלול להפוך בסופו של דבר לצלקת. צלקות בפנים מגיעות בצורות רבות ועשויות להיגרם מפציעות, אקנה, כוויות או ניתוח. מכיוון שהפנים שלנו חשופות כל הזמן לסביבה, צלקות בחלק זה של הגוף שלנו עשויות להתקשות להחלים. בעוד שאולי תוכלו לכסות או להגן על אזורים אחרים בגופכם בזמן שפצע מחלים, הפנים שלכם פתוחות לפגעי מזג האוויר במשך רוב שעות היום. ייתכן שלא ניתן יהיה להגן באופן מלא על פצעים בפנים בזמן שהם מתרפאים, וייתכן שיהיה קשה למנוע מהטיפולים (למשל, משחות, קרמים) להרגיש נעים. החדשות הטובות הן שאם אתם מחפשים לטפל בצלקות בפנים, יש לכם הרבה אפשרויות לבחור מביניהן.

אמצעים שונים לטיפול בצלקות פנים
ישנם מספר אמצעים שונים לטיפול בצלקות בפנים:

  • פלזמה – זו הטכניקה הטובה ביותר היום שבאמצעותה ניתן לחסל את רוב הצלקות ואפילו את כולן. זו טכניקה שנכנסה למודעות רק בשנים האחרונות והותירה את שאר השיטות לטיפול בצלקות מאחור.

הקליניקה של אתי וולף לטיפול בצלקות בפנים

רק בקליניקה של אתי וולף לטיפול קוסמטיים, תוכלו למצוא את המעטפת הנדרשת לטיפול בצלקות בפנים. טיפולים שהינם ברמה הגבוהה ביותר ועושים שימוש באמצעים והטכנולוגיות המתקדמים ביותר.

אתי מחלוצי מטפלי הפלזמה בעולם, היא מומחית לכל הקשור לטיפולי פלזמה, הוותיקה והמנוסה ביותר. היום היא מאסטר בינלאומי והיחידה בארץ.

וכיום עורכת סדנאות והדרכות קבוצתיות ופרטניות בנושא.
טיפולים רבים זמינים לצלקות בפנים, אך הבחירה האולטימטיבית תלויה בתקציב שלכם, בסיכונים ובסוג הצלקת שיש לכם. חשוב לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הקוסמטיקאית שלכם כדי לקבוע את האפשרות הטובה ביותר עבורכם. חשוב גם לזכור שרוב הצלקות הן קבועות. למרות שטיפול מסוים עשוי להפחית באופן משמעותי את הופעת הצלקת, ייתכן שהוא לא יסיר את הצלקת לחלוטין. צרו קשר כבר היום והרחיבו את הידע שלכם בנוגע לבעייתכם. והכי חשוב שאלו על טיפול הפלזמה.

Know your
תכנים שיעניינו אותך
טיפול אנטי אייג'ינג
מהם השינויים שהעור עובר במהלך החיים ואיך טיפול אנטי אייג'ינג יכול לסייע?
הצערת העור
כיצד לחץ משפיע על עור הפנים שלנו?
לייעוץ והתאמת טיפול מתאים, מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: