גיאומטריה באיפור קבוע לשפתיים

 

צורת השפתיים שלנו ומה ניתן לעשות בעזרת איפור קבוע?

לשפתיים האנושיות יש צורה גיאומטרית מורכבת ולכן העבודה איתן היא תמיד מעניינת ומאתגרת. איפור קבוע של השפתיים הוא עבודה עדינה ותלויה בניסיון מקצועי, ידע ואינטואיציה של אמן בכל המובנים, כמובן ההבנה של גיאומטרית הפנים וחזון אמנותי. עם צבעים שונים אפשר לא רק לשנות את צבע השפתיים, אלא גם לשנות את צורתם. ובחירת הצורה הנכונה יכולה אפילו לפתור את הבעיה עם העלאת או הורדת קווי הפנים שזה אומר תיקון עיוותים מולדים או כתוצאה מתאונה או מחלה.

גאומטריית השפתיים - ציור של שפתיים

מספר שיטות לתיקון השפתיים:

יש רשימה של שיטות ידועות לתיקון איפור קבוע שפתיים.

שינויים משמעותיים בצורת השפתיים:

  • הצרת השפתיים
  • הוספת נפח לשפתיים
  • תיקון אסימטריה של השפתיים

דוגמאות שונות לשפתיים

השפעת הצבע הנבחר על שפת השפתיים:

  • שימוש בצבעים בהירים וכהים על השפתיים (כללי אינטראקציה צבעוניים)
  • קבלת נפח נוסף על שפתיים בהירות וכהות (השתקפויות, הדגשה)

בשפתיים ניתן לתת ביטוי שונה עם השינויים החלים על פינות השפתיים

  • צחוק – פינות כלפי מעלה
  • עצובות – פינות נמוכות.

עבור הפחתת השפתיים מציירים בצורה ברורה יותר ובתוך השטח וצבוע עבה מעל. כדי להגדיל את השפתיים, קו המתאר נמשך יותר מאשר הקו הטבעי ובכך לכידת העור מעל השפה העליונה או התחתונה, תלוי באיזה שפה יש לתקן. כדי להפוך איפור קבוע של השפתיים עם אפקט תלת מימד, ניתן לנקוט בטכניקה עם שימוש בגוונים: על השפה העליונה – השטח מתחת לקשת קופידון, בתחתית – על בליטות שפתיים.

גיאומטרית הפנים

כדי ליצור קו שפתיים יפה ומלא צבע, יידע בסיסי של איפור האמן לא תספיק. תמיד יש לשקול ולקחת בחשבון את הגיאומטריה הכללית של הפנים, כמו גם את העקרונות של שילוב הרמוני של כל הצורות שלה ואת טכניקת של אינדוקציה לפיגמנט.

לפני שמתחילים, יש לקבוע את הקו המרכזי העובר דרך מרכז האף והסנטר. לדוגמה, קצה האף של האישה "מצביע" יותר ימינה, ואם הזווית הסיבובית של האף מודגשת, תהיה לכך השפעה על התפיסה החזותית. זה עלול לגרום למחשבה כאילו שפתיה נעקרו וזזו ממקומן.

בל נשכח שיש פעילות חיקוי של השפתיים, אשר משפיעה גם על הצורה. לדוגמה, את ההשפעה של פה בולט – כאשר צד אחד של השפתיים הוא מורם והשני הוא מושמט. אם האסימטריה מודגשת, הסבר פשוט ללקוח ומגבשים החלטה לאיזה חלק נתייחס בכדי להשוות צורה חדשה. אחרי הכול, הסטת תשומת הלב מפגם אחד יכולה להביא להדגש עודפת ולתשומת לב גדולה יותר ש החלק שלא טופל.

קביעת השינויים חייבת להתבצע במצב פיזיולוגי רגוע של הפנים של הלקוח/ה.

שפתיים מושלמות מאופיינות באותו גודל של השפתיים העליונות והתחתונות, לא עבות מדי ולא רזות מדי. הגוון חייב להיות עדין וזורם עם הגוון הטבעי של העור, חום/ורדרד או אדמדם אבל תמיד בהיר.

 

אתי וולף – טיפולי יופי ואסתטיקה

איפור קבוע

אנטי אייגינג

טיפול פנים

הסרת שיער

אתי וולף קוסמטיקאית מקצועית
אתי וולף קוסמטיקאית מקצועית
תוכן עניינים