המרדף אחר הפיגמנט הנכון

 

יש שאומרים שמה ששייך לך לעולם לא יעזוב אותך…. זה עשוי להיות נכון לגבי עבודה, הזדמנות, יחסים – כל דבר למעט פיגמנטים באיפור קבוע. הם תמיד נעלמים, לא משנה עד כמה הם מתאימים למראה שלך, לא משנה עד כמה מסופקת היית מהנוכחות שלהם עלייך. רצית שיישארו, אך לא, הם פשוט נעלמים לאחר תקופה וטוב שכך.

אז איך זה קורה? איך עושים זאת?

כפי ששמתן לב, צבע האיפור והביצוע, בתהליך של החלמה ולאחריו, ניראה שונה מהמראה של מיד לאחר הביצוע. זה קורה, קודם כל כי חלק מהפיגמנט נשאר בדרמיס (שכבת העור העליונה) והתאים באפידרמיס מהגרים כלפי מעלה מאוחר יותר לשם תחלופת העור והתאים. חלקיק פיגמנט נעלמים. באופן כללי זה לוקח עד חודש עבור כל פיגמנט לעזוב את העור. חלקם מאבדים יותר פיגמנטים ולאחר כחודש הם עוזבים את העור.

לאחר קעקוע, כשהחדרת הפיגמנט מבוצעת לעומק הדרמיס (השכבה האמצעית של העור) המראה יכול להיראות נועז יותר, גם חלק ממנו נאבד בשל כשלים במערכת החיסון.

תאים פגמנטיים מנסים לחסל את החלקיקים הזרים מהגוף שלנו ולבטל פעילות של מה שלא ניתן להוציא. במילים אחרות, הם מקיפים את חלקיקי הפיגמנט ובכך משנים את השתקפות האור מהקעקוע

ישנן גם כמה סיבות לא ביולוגיות שגורמות להבהרת הצבע של הפיגמנט. גודל החלקיקים של הפיגמנט משתנה. בחלקיקים קטנים, קל יותר עבור מערכת החיסונית לחסל. יתר על כן, הסיכון של הגירת (מיגרציה) של הפיגמנט לאזורים לא רצויים גדל כגודל של ירידות חלקיקים. הגירת פיגמנט עשויה גם להוביל  לשינויי צבע באזור ההטמעה של הפיגמנט. מכיוון שכל פיגמנט מורכב מתערובת של מספר פיגמנטים, הדהייה תלך לכיוון הדומיננטי בגוון העור של המטופל. הפיגמנט שניראה אולי כתום, אפור או כחול, או בגבות מופיעים האדמדמות, האפור או הסגול. שינויים כאלה דורשים תיקון כי צבע הפיגמנט שנבחר מלכתחילה לא תאם את גוון העור של הלקוחה.

יישום לקוי של הפיגמנט תורם ומסייע במראה האיפור הקבוע, לא רק בשל קילוף פיגמנט עם תאים מהאפידרמיס. עומק החדרת הפיגמנט מגדיר כיצד גלי אור ישקפו את גוון הפיגמנט. הוכח כי בעור אדם, אור כחול לא חודר עמוק אך הרבה מזה נפלט לפני השטח. אור אדום לעומת זאת, חודר עמוק והרבה מזה נספג ע:י העור. זה גורם לפיגמנט כהה (בעיקר חום ושחור) להיראות ירוק, כחול או אפור אם ובמידה ההחדרה הייתה בעומק הלא נכון.

מצד שני, זה לא בלתי אפשרי להשיג את הצבע הרצוי של איפור קבוע ולגרום לו להתפוגג בטבעיות. אומן האיפור הקבוע בעל ההכשרה המתאימה הוא שחקן מרכזי ומשחק את תפקיד המפתח להצלחת הטמעת הפיגמנט, בגוון הרצוי, בעומק הנכון ולהחלמה נכונה ויצירת מראה טבעי ולטווח ארוך

טיפול בפיגמנטציה

 

אתי וולף – טיפולי יופי ואסתטיקה

איפור קבוע

אנטי אייגינג

טיפול פנים

הסרת שיער

 

אתי וולף קוסמטיקאית מקצועית
אתי וולף קוסמטיקאית מקצועית
תוכן עניינים