איפור קבוע בטכניקה ייחודית להחדרת פיגמנטים של צבע לעור, שנועדה להעניק איפור מושלם ומחמיא, המשיב את הרוח הצעירה לפנים. לדוגמה: רענון גוון השפתיים, עיצוב הגבות מחדש, או יצירת קו אייליינר. הצבע יציב עד 3 שנים ומעניק לכם חופש מאיפור וממראה נהדר בכל שעה ביממה. התהליך כולו מתבצע ללא כאב ללא דימום וללא נפיחות.

איפור קבוע הוא דבר נפלא, כל עוד הוא מבוצע ע״י בעלות מקצוע מומחיות מנוסות ומיומנות, המבינות לצרכיו של כל לקוח. לצערנו בשוק קיימים בעלי מקצוע חובבניים, הגורמים ללקוחותיהם נזק אסתטי, חוסר דיוקים, דימומים ונפיחות המסכנים את הלקוחות ומותירים אותם במפח נפש ובהפסד כספי. לעומת זאת כשתהליך האיפור הקבוע מתבצע בידיים הנכונות, מאחת שיודעת ומבינה את מורפולוגית הפנים (מבנה העצמות), תורת הצבע והתאמה לגוון העור השיער והעיניים, התוצאה מרוממת נפש ומעשירה את חייהם של נשים רבות באופן לא יתואר.

כבר 20 שנה שאני עוסקת במלאכת האיפור הקבוע. לאחר 15 שנים של לימודי התחום בחו״ל ו-10 שנים של הוראת המקצוע, הלקוחות שלי יודעים/ות שהם בידיים הטובות ביותר.

תחומי המומחיות שלי באיפור קבוע כוללים: איפור קבוע לגבות בשיטת השערה, איפור קבוע לשפתיים, איפור קבוע לעיניים, הדמיית שיער קרקפת ועוד.

איפור קבוע היא האופציה המועדפת היום על נשים (וגם גברים) והן בוחרות בזה מממספר סיבות: חוסר בזמן להתאפר ולדייק באיפור, תיקון עיוות וחוסר סימטריה, עיבוי דלילות בגבות, או התכווצות השפתיים בגיל המאוחר. הסיבות כולן טובות וחשובות וטוב שיש "איפור קבוע". אז למי שתוהה ונחשפת בפעם הראשונה למושג, או ששמעה ולא בדיוק מבינה במה המדובר, אני אסביר: זהו למעשה סוג של דמוי קעקוע ולהבדיל מקעקוע שנשאר לכל החיים, באיפור קבוע יש לחדש אחת למספר שנים. המילה קבוע מבטאת את ההליך שאינו מצריך מהמטופל/ת להתאפר כל בוקר ולפחות למספר שנים האיפור מקובע והופך להיות חלק בלתי נפרד ממראה הפנים.

יש הרבה שחוששות מרעיון ה"קעקוע" על הפנים אבל למעשה אלו נגיעות קלות של פיגמנט שמתקנות, מעדנות ומוסיפות גוון למראה הטבעי עצמו.

לאחר שמתרגלים לרעיון התיקון והעידון, מבינים שלמעשה מדובר במשהו שהוא איפור אטרקטיבי עם יתרונות שעולים בהרבה על האיפור העצמי היום יומי, המלחמה שגוזלת זמן יקר בעיצוב והשוואת שני הצדדים. הצבע שנוזל והופך לצל על הפנים מה שמשווה מראה כאילו לאחר בכי ארוך.

כל אלו הם חלק מהיתרונות המופלאים של ה"איפור הקבוע" שגורמים לביקוש הולך ומתעצם.

אך עם כל היתרונות, ישנם מספר חסרונות שחשוב שנדע וכך נוכל לקחת החלטה נבונה ומושכלת.

 

היתרונות הבולטים לאיפור קבוע:

 • החיסכון היומיומי בזמן

כמו שהזכרתי בתחילה. כבר אין צורך להתעסק ארוכות כל בוקר עם הניסיון לאפר, לתקן, להשוות.. אלא רק תוספת של גלוס או סומק ואת מוכנה ליציאה.

ברוב המקרים ה"איפור הקבוע" הוא מינימלי ומבוצע רק להדגשה ((אלא אם בן תרצי אחרת) ואז רק תוספת של דקה אחת ואת מוכנה ליציאה לעבודה או לסידורי היום יום. האיפור המינימלי הזה מותיר לך את האפשרות להתאפר באופן מועצם יותר כשאת יוצאת לבילוי וחשובה לך הניראות של הפנים. כך שכל גוון של אודם יתקבל, מהעדין ועד המודגש והנועז ללא מפריע, או הוספת צללית מעל האיליינר, או אפילו לעבות לקו מודגש יותר במידה ואת יוצאת לאירוע. ה"איפור הקבוע" אינו מפריע להדגיש יותר באופן עצמאי.

 • איפור מדויק יותר שניראה גם מקצועי יותר

מהיכרותי עם נשים המגיעות אלי, רובן נתקלו בחוסר המיומנות וההבנה כיצד צריך להתאפר או לבצע נכון ומדויק, כיצד לתקן באופן שיתאים למבנה הפנים ולגוון העור. חוסר ההבנה והמיומנות בביצוע גורם להן לחוסר ביטחון והן אינן מרוצות מהתוצאה. ה"איפור הקבוע" פותר את הבעיה.

 • איפור עמיד כל יום, כל היום:

יום קיץ לוהט והאיפור נוזל, יצאת מהבריכה ואין זכר לאיפור, יצאת מחדר כושר והאיפור נוזל, את באירוע ודואגת כל הזמן לתקן את האודם או הגבות.

ה"איפור הקבוע" אינו מושפע מחום או מים או ריצה או כל הזעה אחרת. הבעיה נפתרה. ה"איפור הקבוע" נשאר יציב ועמיד בכל מצב.

 

מה עם רגישויות או אלרגיות לאיפור קבוע?

פלח נרחב מהנשים סובל מרגישויות ואפילו אלרגיות למוצרי איפור, עיניים שורפות ודומעות, עור שמאדים ומגרד, מי באופן מוחלש או מי מאלה שממש אינן יכולות לשים כל איפור על פניהן.

ה"איפור הקבוע" מונע את כל אלה והבעיה כמובן נפתרה

טיפול אסתטי הפותר מקרים בבעיות רפואיות:

לצערנו, לא מעט נשים מגיעות לבצע "איפור קבוע, כתוצאה מבעיה רפואית שגרמה לאיבוד שיער, עיוות במרקם העור וכיוצא בזה.

ולמה אני מתכוונת?: נשים שעברו טיפול כימותרפי ואיבדו חלק גדול משיער הגבות (ומהקרקפת, אבל אני עוסקת בגבות). לא מעט נשים מגיעות לפני טיפול ההקרנות ולפני שהשיער מנשיר ומבצעות איפור קבוע בגבות מה שיוצר נחיתה רכה יותר למצב החדש וממזער את הנזק הנפשי. נשים או גברים שמבקשים להסתיר צלקת. לתקן עיוותים בעקבות ניתוח ששינה את המרקם ומבנה העין או השפתיים או הגבות, נשים או גברים עם שפה שסועה. בעיות תפקוד ובעיות מוטוריות או בעיות ראייה שמונעות מלבצע איפור תקין כבעבר ועוד ועוד מקרים שה"איפור הקבוע" פותר את הבעיה באופן שאף שיטה אחרת אינה דומה לה.

החסרונות האפשריים לאיפור קבוע:

כששוקלים לבצע "איפור קבוע" יש להיות מודעים גם לחסרונות אפשריים ויש לקחת אותם בחשבון בזמן שמבצעים את ההחלטה אם לעשות או לא.

 1. במידה והתחרטת ואינך מעוניינת באיפור, יש לקחת בחשבון שטיפולי הסרה הם מורכבים, יקרים ולוקחים זמן וסבלנות מה גם שלא תמיד מרקם העור, הגוון והמראה חוזרים לגמרי לקדמותם.
 2. הליך ה"איפור קבוע" כרוך בהחדרת מחט עם פיגמנט ושימוש רשלני מצד המטפל/ת עלול לגרום לזיהום, או מנגד, אי שמירה על כללי ההיגיינה הנדרשים לאחר הביצוע הם קריטיים למניעת זיהומים ותקלות. לכן, חשוב לדעת לבחור את המטפל המוסמך, המיומן, המקצועי וכזה שיכול להציע לך תמונות וביצועים שאת מתחברת אליהם. וכמובן התקשורת הבינאישית. בקיצור ההיגיינה והסטריליזציה הם החשובים ביותר, במיוחד היום.
 3. ישנם מקרים בהם חווים אלרגיה, מאד נדיר אך חשוב לדעת. האלרגיה יכולה לנבוע מהרגישות לפיגמנט עצמו, למתכת המחט. שוב, נדיר מאד אך יש לדעת שזה אפשרי.
 4. "איפוק קבוע" כשמו כן הוא אך אינו מדובר לכל החיים אלא למספר שנים וזה נע בין שנה לשנתיים לערך. יש לחדש את ה"איפור הקבוע" אחת לשנה או שנתיים ולא לתת לדהייה להפוך את המראה הרענן למשהו דהוי ועייף.

סוף דבר:

"איפור קבוע" היא בחירה אופציונאלית חשובה ומעניינת הטומנת בחובה יתרונות וחסרונות,

אך כל עוד את מודעת ליתרונות ולחסרונות, תוכלי לקבל החלטה מודעת ומושכלת. ב ה צ ל ח ה!

 

איפור קבוע בגיל הבוגר הולכים רק למי שמבינה את העור בגיל הבוגר

 • עור העפעפיים בגיל מבוגר בדרך כלל הוא עור יבש, נוטה לפיגמנטציה עם נימי דם והגבות דלילות מאוד. עבודת איפור הקבוע באזור הזה דורשת מיומנות מרובה.

 • מה שהתאים מבחינה אסתטית בגיל צעיר, פחות מתאים בגיל מבוגר. האופנה אחרת ומבנה הפנים נראה אחר.

 • חשוב להדגיש את הגבות ולא לצייר אותן.

 • נמלא את הגבות בהצללת פיגמנט ולא ככתם כהה מרוח. טכניקת השערה הבודדת אינו מתאים לגילאים בוגרים.

 • אופטימיות…! קיים גלגל קסמים שעובד דווקא לטובתינו.

איפור קבוע בגיל מתקדם

כשאני אומרת גיל מתקדם, אני מתכוונת גם לנשים בנות 60 ומעלה שרוצות ויכולות להראות טוב יותר.

אני עוסקת באיפור קבוע עוד מצעירותי. למדתי טכניקות בכל העולם וצברתי אלפי שעות ניסיון בפרקטיקה מעשית בתחום הזה. היום אני פחות צעירה ומאוד מבינה ומזדהה עם נשים בגילי ומבוגרות יותר שהנשיות שלהן חשובה להן. אישה בכל גיל רוצה להראות טוב ועם הידע והטכנולוגיה שקיימים היום, אפשר בהחלט להגיע לתוצאות משביעות רצון.

כשניגשים למלאכת האיפור הקבוע באישה מבוגרת, חייבים להבין שחוקי הבסיס של האיפור הקבוע לא זהים לאיפור קבוע בגיל צעיר. ההתייחסות שונה לגמרי!

דבר ראשון: העור בגיל מבוגר מאתגר יותר. הוא לא מתוח וזוהר כבעבר, ישנם קמטים, עור נפול ועור עודף, עור יבש ודק, מחוספס ולא אחיד. עור כזה מגיב בצורה שונה לגמרי לפיגמנטים שמחדירים אליו לעומת עור צעיר. לא כל פיגמנט ואפילו היוקרתי שבהם יתאים לעור הבוגר.

הדבר השני שצריך לקחת בחשבון: מה שהתאים מבחינה אסתטית בגיל צעיר, פחות מתאים בגיל מבוגר. האופנה אחרת ומבנה הפנים נראה אחר. עיצוב הגבה הוא לא פחות חשוב מהגוון ומהטכניקה, עיצוב לאישה בוגרת נמדד בטבעיות שלו, ברוך, בסימטריה ובגוון המתאים, בתוצאה הסופית האיפור הקבוע צריך להשלים ולייפות את המצב הקיים ולא להיות תמונה נוסטלגית שמזכירה מה היה פעם וזה מצריך הבנה, יידע , ניסיון (וכישרון).

לפעמים נשים בגיל 60, 70, נשארות עם הפנטזיה שהייתה להן בגיל 30 או 40. התפקיד שלי בין היתר הוא לאבחן ולהסביר להן מה ניתן לבצע ומה אינו אפשרי. מה שהיה יפה ונכון לגיל 40 ברוב המקרים לא יתאים לגיל מבוגר יותר.

אתן כמה דוגמאות שימחישו את השינויים בהתייחסות שציינתי:

עור העפעפיים בגיל מבוגר בדרך כלל הוא עור יבש, נוטה לפיגמנטציה עם נימי דם והגבות דלילות מאוד. עבודת איפור קבוע באזור הזה דורשת מיומנות ברמה מאוד גבוהה על מנת שלא לפצוע את המטופלת ובכדי להטמיע את הפיגמנט בדיוק בעומק הנכון ולהגיע לתוצאה הרצויה.

דוגמה נוספת להבדלים באיפור קבוע בין גיל צעיר למבוגר: הגבות. בגילאים מתקדמים חשוב להדגיש את הגבות ולא לצייר אותן. נמלא את הגבות בהצללת פיגמנט ולא ככתם כהה מרוח. טכניקת השערה הבודדת אינו מתאים לגילאים מבוגרים מהסיבה שהעור דק ויבש, הפיגמנט שוקע מתפזר ודוהה מהר מהמצופה. לכן יש למלא את הגבות בטכניקת הצללה (פודרה) למראה רך וטבעי.

גם הטיפול לאחר ביצוע האיפור הקבוע והעזרה בהחלמת העור מתנהל באופן אחר לגמרי כשמדובר בעור מבוגר יותר.

חשוב לי לחזור ולהדגיש: הזמן אמנם לא עובד לטובתינו. יש המון יתרונות לגיל צעיר יותר, מראה העור הוא לא אחד מהם. אבל, אבל גדול ומשמעותי, כשעושים את הפעולות הנכונות, במקצועיות הנדרשת, כל אחת יכולה להראות טוב יותר ולא משנה בת כמה היא.

כשאנחנו נראות טוב, אנחנו מרגישות טוב, וכשאנחנו מרגישות טוב, אנחנו אפילו נראות עוד יותר טוב. מן גלגל קסמים שעובד דווקא לטובתינו.

לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי יש למלא את השדות ונחזור אליכם בהקדם.