האם חשבתם או חשבתן פעם להסיר שיער באמצעות לייזר? יותר ויותר נשים וגם גברים בוחרים בשנים האחרונות באפשרות שכזו, המאפשרת להם ליהנות מגוף חלק, ללא שיערות מיותרות ומפתרון לאורך זמן.

במקום לבזבז שעות ארוכות בגילוח או בהסרת שיער באמצעים מפוקפקים במידה מסוימת וגם כואבים מאד, מוצע פתרון טכנולוגי חדשני ומתקדם, שאין פלא שמעורר סקרנות רבה.

מיתוס או אמת?

עם ההתקדמות הטכנולוגית, גוברת במקביל גם הדאגה על האופן שבו הטכנולוגיות השונות משפיעות על הבריאות שלנו, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. זו גם הסיבה מדוע סביר ששמעתם פעם כי הסרת השיער באמצעות לייזר יכולה לגרום לסרטן ואפילו לפגוע בפוריות.

לאחרונה, ובעיקר לאור הפיכתה של שיטה זו לפופולארית כל כך, נערכו לא מעט מחקרים שבחנו נקודות אלו. המטרה היתה לבדוק האם הקביעות האלו אכן נכונות, האם שיטת הסרת השיער בלייזר אכן מסוכנת או שמא היא בטוחה לחלוטין לשימוש. כדי לענות על כך, בואו נבחן תחילה מעט את השיטה עצמה. הסרת השיער באמצעות לייזר נעשית על ידי מכשיר מיוחד, המקרין קרן אור המתמקדת בזקיק השיער. הפיגמנטים שבזקיקי השערה סופגים את האור וכך מוסר השיער. ההליך עצמו כולל פולסים קצרים ומהירים מאד של קרני אור הנמשכים למשך שבריר שנייה ורלוונטיים למספר רב של שערות בו זמנית. הטיפול מתאים לאזורים קטנים, כמו אזור השפה העליונה, לאזורים נרחבים כמו אזור הגב והרגליים וגם לאזור הביקיני.

כאשר מדברים על הסרת השיער באזור הביקיני, קשה להתעלם ממיתוס הפוריות. ואכן, מיתוס הפוריות הוא אכן מיתוס בלבד. הוא נולד לאור החשש מקרינה מסוכנת של לייזר על האיברים הפנימיים באזור זה, מה שיכול לפגוע, בסופו של דבר בפוריות. אם תשאלו רופא עור, תשמעו ממנו כי הדבר בפועל לא קורה. הקרינה הנפלטת ממכשיר הלייזר שבו משתמשים בתהליך עצמו היא מזערית והיא איננה יכולה לחדור לאיברים הפנימיים ולגרום נזק. מעבר לכך, בל נשכח גם את החידושים וההתפתחויות הרבות בתחום והיכולת לאפשר לנו ליהנות מפתרונות טכנולוגיים חדשניים שאינם פוגעים בנו. אז, כיצד נולד המיתוס הזה? כמו מיתוסים אחרים. כשמעורב בעניין לייזר, הדבר מעורר פחדים וחששות רבות, הנובעות מחוסר ידע. כל שמועה, ולו הקטנה ביותר, הופכת כמו לאש בשדה קוצים, ולאט לאט גורמת לחשש גדול אצל רבים.

פתרונות חדשניים ובטוחים

ישנן כיום שיטות חדשות להסרת שיער באמצעות לייזר המתבססות על טכנולוגיה מתקדמת מאד, פרי פיתוח ישראלי. שיטות אלו כוללות שימוש במכשירים ללא קרינה ובמינימום תחושה, כאשר התוצאה ניכרת כבר מהטיפול הראשון. אלו שיטות ידידותיות מאד, המתבצעות על יד קוסמטיקאיות שעברו הכשרה רלוונטית ומקיפה בתחום: שיטת E.W.A משלבת, במסגרתה, מספר טכנולוגיות שונות, המותאמות נקודתית ללקוח או ללקוחה. השיטה מזכירה במעט, מבחינת התחושה, את מה שאנו חשים כאשר אנו עומדים בשמש. החום, אותו קולט הבגד שלנו מהשמש ופולט לגופנו זהה לאופן שבו פועלת שיטה זו. השערה שעל הגוף קולטת את האנרגיה, שאותה מפיק המכשיר ובאופן הדרגתי מושמדת. ההליך עצמו מצריך סדרה של מספר טיפולים, הנקבעת בהתאם לצבע השערה ולפרמטרים נוספים. ככל שהשערה כהה יותר נדרש מספר נמוך יותר של טיפולים.

היתרונות של השיטה הם רבים. זוהי השיטה הבטוחה ביותר כיום למי שמחפש פתרון הסרת שיער. היא נעשית תחת פיקוח רפואי מלא ובשימוש עם מכשיר מתקדם. זוהי שיטה גמישה מאד, כך שניתן להתאים אותו לכל סוגי השיער סוגי העור וכן גם מדויקת מאד.