היום אתן לכם כמה טיפים לעיגולים הכהים מתחת לעיניים שלכם. בדיוק כאן, על התמונה, רואים את המיקום.

זה בד"כ לא מגורם אחד ספציפי, אלה ממספר אופציות. וכן, זה יכול להיות גנטי. אם זה לא גנטי, יש כמה גורמים לבדוק וקודם כל סינוסים. כשהסינוסים סתומים, בלוטות הלימפה מתנפחות ורואים את התופעה הזו בעיניים. הכחלחל מהוורידים בולט והכתם הכחלחל ניראה דרך האור המשתקף. אם זה המקרה שלכם, אני ממליצה על שטיפות הסינוסים הטבעיים שמנקים ומשחררים את הגושים ומהנפיחות.

יש גם טיפול בשם קולוסטרום, תוספת תזונה יכולה לעזור לאזן את המערכת. גם מומלץ שרביטן (תה מורמון ) השרביטן ידוע בשימוש זה 5000 שנה ע"י הסינים לריפוי מגוון בעיות.

תזונה מאוד חשובה בנושא, מוצרי חלב וחיטה עלולים להוסיף לגודש בסינוסים.

פחמימות וסוכר כגון המבורגר ולחמנייה או צ'יפס וקולה גם יכולים להיות גורם מרכזי לאיטום הסינוסים.

 שינויים בהרגלי אכילה יעזרו בבעיית הסינוסים .

עכשיו נדבר על הכבד. אם אתם עושים ניקוי רעלים, גם זה יכול להשפיע ולגרום לעיגולים כהים מתחת לעיניים. הטיפול הכי טוב עבור תופעה זה הוא תמצית הצמח כטיפול תומך במחלות הכבד וניקויו מהצטברות רעלים.  גדילן מצוי מוריד ערכי צהבת ילודים באופן משמעותי.

כל שינוי מערכתי וכל תוספת תזונה עלולה להשפיע באופן קיצוני על הגוף, לכן תמיד יש לקחת במינונים נמוכים עד להבנת הקבלה והשפעה.

הנושא הבא הוא תסמונת התשישות, או תת פעילות בלוטת יותרת הכליה, כמובן חוסר שינה ועייפות מביא איתו את העיגולים הכחולים/כהים. הפעילויות לאיזון כוללים כמובן שינה , הליכה קבועה וויטמין D )שמש-לא לשכוח קרם הגנה).

הליכה קבועה יכול להוריד לחץ פיזי ונפשי, ואוכל עם אשלגן. אשלגן הוא סם הרגעה טבעי, המוריד את עודף נתרן בגוף וגם עודף נוזלים בגוף שגם הוא מהמשפיעים על העיגולים מתחת לעיניים.

כמובן כל המרכיבים משתנים מאדם לאדם.

אלרגיות מאוד מוסיפים לתופעה, כי הם תוקפים את אזור הסינוסים. ויטמין C כמו תפוזים יכולים לעזור וגם קולוסטרום בכדי לאזן את המערכת ולהרגיע את הסינוסים.

יש עוד גורמים שעלולים לגרום לעיגולים אבל זו הרשימה העיקרית, אז תעברו ותצליחו לזהות את הסימנים הרלוונטיים.  העור מתחת לעיניים מאוד דק, והורידים מופיעים בצבע כחלחל, ורואים את זה כעיגול כהה.

בהצלחה

אתי וולף