עולם הקוסמטיקה עוסק ביופי, בצבע ובהדגשת תווי הפנים. נשים וגברים כאחד אוהבים להיראות במיטבם, אוהבים להדגיש את מה שמחמיא להם וכמובן לטשטש ככל האפשר את מה שהם חשים שהוא פגום או חלילה דהוי. לשמחתם הגדולה ישנם כיום טיפולים קוסמטיים רפואיים שנועדו בדיוק לצרכים אלה ומסייעים בידי מי שבאופן טבעי סובל ממראה ירוד של תווי פנים דהויים, אם בשל סיבות רפואיות ואם בשל סימני הגיל שנותנים בשלב כלשהו את אותותיהם. טיפולי מיקרו פיגמנטציה הם בדיוק הטיפולים הדרושים במקרים אלה ומיד נגלה שיש בהם בשורה גדולה מאד עבור לא מעט אנשים.

המיקרו פיגמנטציה היא בעצם פעולה שדומה מאד לקעקוע, רק שכאן מדובר בקעקוע לצרכים רפואיים, כזה שמדגיש את תווי הפנים. כך למשל אפשר לשחזר את המראה של הגבות בעזרת שיטה זו וכך הגבות תיראנה עבות, יפות ומחמיאות, גם אם אין בהן אפילו שערה אחת. גברים ונשים בכל הגילאים יכולים להרוויח רבות מהשיטה הזאת, שכן יש ביכולתה לשנות באופן מהותי את איך שהאנשים האלה נראים. כיום עושים שימוש נרחב בשיטה לצורך הדגשת תווי הפנים ואפילו לדמות מראה טבעי של שיער על הקרקפת. כאשר מדברים על מיקרו פיגמנטציה מתכוונים לחלקיקי צבע זעירים אשר מוחדרים אל השכבות שקרובות לפני העור אך מתחתיו וכך הקעקוע נראה טבעי ואמיתי.

מתי מתאימים הטיפולים של מיקרו פיגמנטציה?

להלן רק חלק מהמקרים שבהם הטיפולים יכולים להתברר כיעילים ומתאימים מאד:

  • טשטוש שפה עקומה או חך שסוע.
  • הדמיית שיער בדומה להשתלת שיער אמיתי.
  • איפור קבוע עבור מי שלא יכולה להתאפר מסיבות שונות.
  • הדגשת תווי פנים (כמו גבות או שפתיים) שדהו עם הזמן או בעקבות טיפולים רפואיים.
  • העלמת כתמי עור או סימני לידה.

חשוב מאד לדעת שמדובר בתחום שעם הזמן הביקוש לטיפולים שלו הולך וגובר. התחום עצמו הוא קו התפר שבין עולם הרפואה לקוסמטיקה ובעצם שני תחומים אלה משלימים זה את זה בעולם הרפואה הקוסמטית, כמו גם הקוסמטיקה הרפואית. אנשי מקצוע מעולים משני עולמות אלה מבינים כיום את הצורך שיש לאנשים בשלל אוכלוסיות וקהלי יעד בטיפולים משותפים ומכאן שהטיפולים מבוצעים על ידי מכשור משוכלל ומתקדם, בדיוק רב ויש להם אחוזי הצלחה גבוהים מאד. עבור מי שלא מרוצה מהמראה הטבעי שלו מדובר בהצלה של ממש, שכן הקעקוע מאפשר שחזור של תווי פנים שאולי כבר לא קיימים וכעת אפשר לשנות מחדש את המראה כולו.

מומלץ מאד לבחון היטב את הניסיון והידע של איש המקצוע אשר עומד לבצע את הטיפול על מנת לוודא שמדובר באדם מנוסה שיידע גם להתאים את תווי הקעקוע למראה של כל מטופל ומטופל, לרבות לנסיבות שהביאו אותו לביצוע הטיפול.

אתי וולף - טיפולי יופי ואסתטיקה