לתיאום ייעוץ חייגו09-957-7120

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

איפה אני נמצא?

אקנה למבוגרים, טיפול אקנה למבוגרים

אחד הדברים שאנו נוהגים להתנחם בהם בנוגע לאקנה זו המחשבה שהיא מופיעה אך ורק בגיל ההתבגרות ואחר־כך תניח לנו לנפשנו. אומנם מדובר בתופעה שמופיעה לרוב בגיל ההתבגרות, אך ישנם מקרים שבהם האקנה ממשיכה ללוות אותנו גם בגילאים מאוחרים. הופעת הפצעונים החוזרת ונשנית הופכת למטרד של ממש ועשויה להשפיע גם על המצב המנטלי. אז מדוע התופעה קורית וכיצד ניתן לטפל בה? לפניכם כל התשובות.

מהי אקנה מבוגרים וכיצד נזהה אותה?

אקנה בכללותה קורית כאשר בלוטות חלב הסמוכות לזקיקי השערות מפרישות כמות מוגברת של שומן תת־עורי. הדבר גורם לסתימה של זקיקי השערות ובכך גם לסתימה של הנקבוביות בעור. לעיתים מתקיימת חדירה של חיידקים לאזור זקיקי השערות וכך נוצר זיהום. הזיהום מעודד פעילות דלקתית באזור בשל פעילות מערכת החיסון באזור שנלחמת בחיידקים.

אקנה במבוגרים כשמה כן היא, תופיע לאחר גיל ההתבגרות, לעיתים אף בגילאי שלושים וארבעים. פעמים רבות יחוו אנשים התפרצות של אקנה בגיל מבוגר לאחר שסבלו מאקנה בגיל ההתבגרות. יחד עם זאת ישנם מקרים שבהם תתפרץ אקנה מבוגרים בקרב אנשים שלא סבלו כלל מהתופעה בגילאים צעירים. המיקום המרכזי בגוף שבו יופיעו הפצעונים יהיה בדרך כלל עור הפנים, אך גם באזורים אחרים שבהם יש ריבוי של בלוטות חלב, כמו הגב והחזה, עשויה להופיע התפרצות גם כן.

בעוד שבגיל ההתבגרות האקנה תופיע בפנים באזור הלחיים והמצח, באקנה מבוגרים תהיה הצטברות של פצעונים בעיקר באזור הסנטר וסביב הפה. כמו כן, בגילאים מבוגרים נוטות נשים לסבול יותר מהתופעה מאשר גברים.

כיצד ניתן לטפל באקנה מבוגרים?

בשל הגורמים הרבים שעשויים להביא להתפרצות של אקנה לעיתים קשה לאבחן את הסיבה המדויקת. בין שלל הגורמים האפשריים ישנו מצב הורמונלי, הרגלי תזונה, גנטיקה, חוסר שמירה על היגיינה, תרופות שונות ואפילו מצב נפשי. טיפול באקנה מחייב זיהוי נכון של הגורמים להתפרצות בגיל מבוגר, כדי שניתן יהיה להתאים טיפול מדויק שיביא לתוצאות הרצויות.

בעבר, שיטות הטיפול באקנה מבוגרים היו אגרסיביות למדי וכללו בעיקר ניקוז ידני על ידי קוסמטיקאית של הפצעים, דבר אשר עשוי להוביל להופעת צלקות אקנה עמוקות. במקרים מסוימים ניתן אף טיפול רפואי של תרופות מייבשות, אך טיפול זה אינו מתאים לעור מבוגר מאחר ואנו מאבדים לחות ושומן טבעי לאורך השנים.

טיפול נכון באקנה מבוגרים יעשה באמצעות אבחון מדויק של הגורמים, התאמת תכשירים שיביאו שימוש נכון לאיזון המרכיבים הביולוגיים השונים בעור הפנים, מעקב אחר התפתחות הטיפול ושינוי התכשירים הקוסמטיים בהתאם וכמה שפחות התעסקות בפצעי האקנה באמצעות הידיים. הטיפול אומנם דורש סבלנות והקפדה על ההנחיות, אך הסבלנות מביאה לתוצאות ברמה הגבוהה ביותר, ומניעה של חזרת האקנה בהמשך הדרך. הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שישנן דרכים לטפל באקנה מבוגרים ואין מדובר בגזרה משמיים.

לתיאום שיחת ייעוץ

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

    עוד בנושא